Hikayem

 8 Kasım 2012’de İstanbul’da dünyaya geldim. Bir gün oyunculuk yapan  ablam Sena Konak  setteyken reji ekibinden bir abla yanıma gelerek “Oyun oynamayı sever misin?” diye sorunca  ben de her çocuk gibi “evet” diye cevap verdim. Ardından “peki kamera önünde oynamak ister misin?” deyince, ben de “olur” dedim. İşte benim bütün hikayem böyle başladı. 

 İlk deneyimim olan, Arif ve 216’nın ardından Arka Sokaklar ve İstanbullu Gelin gibi projelerde yer almama rağmen bir çoğunuz beni 2019 yılında yayınlanan “Kimse Bilmez” adlı dizide Keremcem ile Sevtap Özaltun’un oğlu “Alican” karakteriyle tanıdı. Daha sonra “Saygı” adlı dizide Nejat İşler’in canlandırdığı Ercüment Çözer karakterinin çocukluğu ile sizlerin karşısına çıktım.

2021 yılında Netflix’te yayınlanan ve yoğun ilgi gören ‘Fatma’ adlı dizide Burcu Biricik’in otizmli oğlu Oğuz karakterini canlandırdım. Bu dizide canlandırdığım otizmli çocuk karakteriyle Life & Beauty Awards ve “Shining Stars Awards” ödül gecelerinde üst üste iki defa yılın çocuk oyuncusu ödülünü aldım.

Thedora Film ile TRT ortak yapımı olan ve ilk başrol filmim olan, ‘İç Bahçe’ isimli festival filminde, 1977 olaylı 1 Mayıs’ında anne ve babasını kaybeden (İsmail) İso isimli bir çocuğun hayatını canlandırdım. Bunları sırasıyla, “Kırmızı Oda” adlı dizide Aliş karakteri, “Masal Şatosu Gizemli Misafir” adlı filmde Bulut karakteri, “Bandırma Füze Kulübü” adlı filmde küçük Umut karakteri, “O kız” adlı dizide Yusuf karakteri ve “Son Gün” adlı dizide Buğra karakterleri izledi. 

Kastamonu’lu bir baba ile Kahramanmaraş’lı bir annenin çocuğu olduğumu ve 4 kardeş olduğumu, eğitim ve öğretim hayatıma ve Ortaokul 1. sınıfta devam ettiğimi de söylemek isterim. Bu arada, kendisi de oyuncu olan ve coaching yaptığı bir çok ismi sinema ve dizi sektörüne kazandıran sevgili hocam Ümit Çırak’tan halen %100 bursla oyunculuk dersleri almaya devam ediyorum. 

Hakkımda merak ettiğiniz başka konular varsa iletişim sayfasından bana yazabilirsiniz. 🙂